Gdyby Kajko i Kokosz dostali swój własny musical...

kajko i kokosz musical teatr syrena

 Już w tę sobotę, 11 września, na scenie Teatru Syrena pojawią się postacie, które wielu już pokochało, a wielu jeszcze to zrobi. Kajko i Kokosz otrzymali swój własny, warszawski musical, w którym udział wezmą największe nazwiska polskiej sceny musicalowej.

Kajko i Kokosz, czyli para świetnie dopełniających się przyjaciół (zarówno fizycznie, jak i osobowościowo) niezwykle przypominają mi Asterixa i Obelixa, którzy to mojemu sercu byli zawsze bliżsi, niż wspominani dziś słowiańscy wojowie. Teraz będę miała dobry powód, by nadrobić zaległości.

Mam wrażenie, że wstrzeliłam się gdzieś pomiędzy pokolenia, które powinny być zainteresowane tym tytułem. Z jednej strony Kajko i Kokosz ze względu na bogatą, bajkową scenografię i dowcip zainteresuje najmłodszych (spektakl jest dedykowany osobom powyżej 8 roku życia), z drugiej zachwyceni będą starsi, którzy w młodości zaczytywali się w komiksach o tych postaciach. Ja czułam, że do żadnej z tych grup nie należę, a jednak podczas konferencji prasowej w Teatrze Syrena, na której zaprezentowano trzy utwory, uśmiech nie schodził mi z twarzy. To tytuł, które idealnie oddaje klimat komiksów i ma szansę sprawić, by Kajko i Kokosz przeżyli w Polsce swoją drugą młodość.

Myślę, że Kajko i Kokosz. Musical będzie świetnym pomysłem na rodzinny weekend, podczas którego każdy spędzi miło czas: dzieci poznają świat musicalu i charyzmatyczne postaci, dorośli przeżyją sentymentalną podróż.

W spektaklu wystąpią m.in. Marek Grabiniok, Piotr Siejka, Marcin Wortmann, Beata Olga Kowalka, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Magdalena Placek-Boryń, Beatrycze Łukaszewska, Kamil Zięba, Michał Konarski, Przemysław Glapiński, Jacek Pluta, Albert Osik, Agnieszka Rose, Marta Walesia-Łabędzka.

Pełna fotorelacja i więcej materiałów na temat musicali znajdziesz na KierunekMusical.pl

kajko i kokosz musical teatr syrena