Gdy nie wiesz, jaką książkę kupić na prezent

Książki na święta na prezent

Nie wiem, jak to wygląda u Was, ale u mnie kupowanie prezentów najbliższym zawsze stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. Dla umysłu i portfela. Czy to dzień mamy, urodziny babci, imieniny wujka; święta, walentynki czy parapetówka – zawsze chcę, by upominek nie był wybrany na odczepnego, byle by coś przynieść, bo głupio przyjść z pustymi rękoma. Staram się jak najbardziej wpasować w gusta solenizantów; czasem prezenty robię sama, bo podobno te z serca, zindywidualizowane, są najlepsze; próbuję nawiązać upominkiem do wspólnego żartu czy wspomnienia lub dać coś praktycznego, co nie będzie jedynie stało i się kurzyło lub też zaraz trafi w zakamarki szafy. Lecz przede wszystkim chcę, by było to coś, co się na pewno spodoba osobie obdarowywanej i nie wywoła u niej jedynie wymuszonego uśmiechu i piskliwego "ooo, dziękuję! A co to?". Jednym z najlepszych pomysłów na prezent, według mnie, są książki. Ale tu sprawa wcale nie jest prostsza. 
Zazwyczaj, jeżeli dobrze znamy osobę, dla której szykujemy prezent, mniej więcej orientujemy się, jakie książki lubi czytać – znamy ulubionego autora, widzieliśmy na półce dużo kryminałów lub gdzieś zasłyszeliśmy, że nie toleruje fantastyki. A jak kogoś nie znamy i go wylosowaliśmy w mikołajkach szkolnych, to już kompletnie kaplica. Jeżeli sami obracamy się w sferze książkowej, mamy już mniejsze lub większe pojęcie na temat rynku wydawniczego. Załóżmy jednak, że nadal nie potrafimy wybrać – jaka powieść najbardziej spodoba się tacie? Co kupić siostrze, która wcale nie interesuje się romansami i literaturą kobiecą? Jakim tytułem zachęcić naszego chłopaka, by czytał więcej?

Tak się składa, że – z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – wydawnictwo SQN przygotowało dla nas, i dla Świętego Mikołaja, mały poradnik prezentowy. Na stronie https:/superswieta.wsqn.pl/ znajduje się wirtualny pomocnik, wskazujący nam, wraz z argumentami, jaką książkę warto kupić na prezent, a może i dla siebie, nie ukrywajmy, sobie też można zrobić prezent. Wszystkie pozycje podzielono na kilka kategorii, dzięki czemu łatwiej wybrać nam coś dla SuperOjca, SuperDziewczyny czy SuperFaceta.


DLA SUPERKOBIETY


Queen Królewska historia Mark Blake

Dla SUPER żony, ale i nauczycielki, sąsiadki, koleżanki z pracy czy innej super kobiety, mogę zaproponować Queen. Królewska Historia (Mark Blake). Tematyka dotycząca tego zespołu jest teraz o tyle modna, że niedawno premierę miał film Bohemian Rhapsody. Poza tym, to świetna muzyka i niezastąpiony Freddie Mercury. Warto także sprawdzić mroczny i niebezpieczny thriller od Tarryn Fisher, czyli Ciemna Strona, albo Inne Światy – zbiór opowieści inspirowanych pracami Jakuba Różalskiego. 

DLA SUPERDZIEWCZYNY


Nikt nie idzie Jakub Małecki

Co możesz kupić swojej ukochanej? Albo przyjaciółce? Wybór jest spory. Dla tych bardziej dojrzałych proponuję Nikt nie idzie Jakuba Małeckiego, niezwykle piękną i poruszającą prozę. W młodzieżowych klimatach może być Moja Jane Eyre, drugi tom Mojej Lady Jane (można zrobić combo i kupić od razu dwa), albo, jeśli nasza obdarowywana bardziej dba o aktywność zamiast leżenia i czytania, to Super Laska powinna być dobrym wyborem.


DLA SUPERFACETA


Jakub Ćwiek Kłamca

Czyli książki idealne dla Waszego męża, pracodawcy czy kolegi ze studiów. Dla fanów elementów fantastycznych dobrym wyborem będzie Jakub Ćwiek i jego nietuzinkowy humor, czyli seria Kłamca. No ale wiadomo też, że faceci kochają sport, więc można rzucić biografią Mike Tysona. Albo tą gratką dla prawdziwych fanów MarvelaStan Lee i jego biografia.

DLA SUPERMATKI


Jakub Małecki Rdza

Kochamy nasze mamy, więc trzeba im zrobić wspaniały prezenty – pod choinkę, na urodziny, czy właśnie na dzień matki. Jeżeli kupicie jej Rdzę Jakuba Małeckiego, zapewne Waszą mamę totalnie pochłonie ten klimat i historia o nowych początkach. Jeśli mamusia lubi kryminały, to pewnie wybierzecie zaskakujące Obserwuję Cię. A jeżeli skusicie się na Baszę Smaku, to może, z wdzięczności, przygotuje Wam jakiś dobry obiadek? 


To tylko kilka z zaproponowanych przeze mnie pozycji. Koniecznie wejdźcie na stronę https://superswieta.wsqn.pl/ i sprawdźcie pozostałe tytuły i kategorie, wśród których znajdziecie również pomysły na upominki dla super ojca czy chłopaka. Mam nadzieję, SQNowy SUPERbohater w postaci SUPERMikołaja pomoże Wam rozwiązać problem z wyborem książkowego prezentu.


ZOBACZ TAKŻE