Next to Normal – z Teatru Syrena wyjdziemy w kawałkach [pokaz prasowy i zdjęcia]


"W tym musicalu nie zobaczą Państwo lądujących na naszej scenie helikopterów, nie spadnie na Państwa żaden żyrandol, nie zapełnimy również tej sceny długimi szeregami tańczących i śpiewających członków zespołu". Tak o zbliżającej się premierze musicalu Next To Normal powiedział odpowiedzialny za jego reżyserię i przekład Jacek Mikołajczyk, dyrektor Teatru Syrena. W przypadku tego tytułu, by wyzwolić tak silne, poruszające każdego widza emocje, nie trzeba było zasłaniać przekazu fajerwerkami. Wystarczyło sześciu aktorów i życiowa prawda.


Historia zwyczajnej rodziny, która stara się być sobą i ze sobą. Która stara się być szczęśliwa i pokazać sobie i światu swoją normalność. W rzeczywistości jednak problemy psychiczne głównej bohaterki, jej choroba dwubiegunowa, rzutują na codzienne funkcjonowanie jej męża i dzieci oraz na relacje między nimi. Tym samym rodzina ta, bardziej niż zwyczajna, wydaje się być gdzieś next to normal.


Next to Normal to rockowy dramat psychologiczny, który za granicą otrzymał 3 nagrody Tony oraz Pulitzera.  Aż 37 numerów muzycznych sprawia, że produkcja została niemal całkowicie pozbawiona scen mówionych i dialogów, a na emocje widza wpływają jedynie muzyka, słowa utworów i umiejętności aktorskie artystów. By właściwe emocje mogły wybrzmieć i by nie tłumić ich wielkim show, zminimalizowano także scenografię oraz ograniczono obsadę do sześciu osób. Jak mówią pierwsi widzowie – magia to, że coś tak skromnego formatem mogło wywrzeć aż takie wrażenie.

Premiera 6, 7 kwietnia 2019

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z próby medialnej


Pokaz prasowy, 02.04.2019 r, Teatr Syrena

Twórcy:
Reżyseria – Jacek Mikołajczyk
Kierownictwo muzyczne – Tomasz Filipczak
Tłumaczenie – Jacek Mikołajczyk
Choreografia i reżyseria ruchu scenicznego – Jarosław Staniek
Współpraca choreograficzna – Katarzyna Zielonka
Scenografia – Mariusz Napierała
Kostiumy – Bożena Ślaga-Śmierzyńska
Kierownik produkcji – Monika Walecka
Konsultacje akustyczne – Remigiusz Kasztelnik

Obsada:
Diana – Katarzyna Walczak
Dan – Przemysław Glapiński / Damian Aleksander
Natalie – Weronika Bochat-Piotrowska / Karolina Gwóźdź
Gabe – Marcin Franc / Piotr Janusz

Henry – Maciej Dybowski / Michał Juraszek
Dr Madden – Maciej Maciejewski / Marcin Wortmann

Też kochasz musicale? Dołącz do grupy uMUSICALnieni!