Czego spodziewać się po musicalu Rock of Ages? | Teatr Syrena | galeria zdjęć

musical Rock of Ages Teatr Syrena Warszawa

Tej jesieni Warszawa stanie się stolicą rock and rolla! Zawładną nią długowłosi mężczyźni w skórach i glanach! Możecie być pewni, że wskoczą na scenę i rozwalą kilka gitar. A wszystko to dzięki najnowszej premierze musicalowej Teatru Syrena, Rock of Ages. Przygotujcie się, bo nadchodzi Era Rocka!


Rock of Ages rozgrywa się pod koniec lat 80., nawiązując do najbardziej znanych mitów rocka i Los Angeles, jako jego głównego ośrodka. Nie zabraknie ponurych barów, które mogą stanowić wylęgarnię muzycznych talentów, a także klubów przepełnionych dziewczynami z prowincji – wszystko to swobodne wariacje na temat historii prawdziwych zespołów. Co więcej, to czasy, kiedy rozwija się telewizja MTV – muzyka rockowa nie może więc już tylko brzmieć, ale musi też wyglądać, dlatego na scenie aż kipi od energii i ekstrawagancji, a każda pojawiająca się postać to kolejne wyzywające makijaże i stroje oraz ekscentryczne wyskoki. Tak właśnie pokazywany jest bunt, przez jaki wyrażali się w tamtych czasach młodzi ludzie.


musical Rock of Ages Teatr Syrena Warszawa

Rock of Ages jest także jukebox musicalem, co oznacza, że podczas spektaklu usłyszymy wiele utworów różnorodnych zespołów, które łączy jedno – stworzyły hity lat 80. i 90.. Nie sposób więc nie zatupać nóżką do Don't Stop Believin', The Final Countdown, I want to know what love is czy I wanna rock. Możecie być pewni, że ta niegrzeczna, przepełniona przekleństwami produkcja okaże się gratką dla tych, którzy skakali w dyskotekach do muzyki Europe, Poison, Foreigner, czy Twisted Sister.

Polska prapremiera musicalu Rock of Ages w Teatrze Syrena: 14 września 2019.
Bilety do kupienia TUTAJ

Pełna recenzja spektaklu już niebawem, zaobserwujcie więc Wybredną na Facebooku, by tego nie przegapić! A jeżeli również jesteście fanami musicalu, dołączcie do grupy uMUSICALnieni!

Realizatorzy:
tłumaczenie i reżyseria: Jacek Mikołajczyk   |   kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak   |   choreografia: Jarosław Staniek   |   scenografia: Mariusz Napierała   |   kostiumy: Tomasz Jacyków   |
Obsada:
Sharrie: Barbara Garstka / Dominika Guzek / Agnieszka Rose
Drew: Karol Drozd / Rafał Szatan
Lonny: Filip Cembala / Przemysław Glapiński
Dennis: Damian Aleksander / Tomasz Steciuk
Stacee Jax: Grzegorz Wilk / Marcin Wortmann
Regina: Natalia Kujawa / Agnieszka Rose
Justice: Marta Burdynowicz / Magdalena Placek-Boryń
Hertz: Michał Konarski / Piotr Siejka
Franz: Maciej Dybowski / Marek Grabiniok
Ja'Keith Gill: Albert Osik / Jacek Pluta
Kelnerka: Anna Terpiłowska
Joey: Krzysztof Broda-Żurawski
Matka: Beatrycze Łukaszewska
Burmistrz: Kamil Zięba
Constance: Katarzyna Walczak
oraz: Monika Bestecka, Kornelia Raniszewska, Agnieszka Tylutki, Paweł Góralski, Michał Słomka, Wiktor Korzeniowski
tancerze: Katarzyna Gocał, Ewelina Kruk, Nika Warszawska, Karol Pruciak, Szymon Sztukowski, Bartłomiej Zaniewicz


Też kochasz musicale? Dołącz do grupy uMUSICALnieni!