Wesoła Wdówka jako rozpoczęcie XV sezonu artystycznego | FOTORELACJA


Operetka "Wesoła Wdówka" w reżyserii Henryka Konwińskiego oficjalnie rozpoczęła XV sezon artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Premiera odbyła się 13 i 14 września 2019 roku w warszawskim Teatrze Palladium. Kilka dni wcześniej zdradzono także, jakich wydarzeń można spodziewać się w najbliższym czasie.


XV sezon artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego pełen jest niezwykłych wydarzeń i projektów: 30 września, na Zamku Królewskim, odbyła się Gala Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury; 1 stycznia, w Filharmonii Narodowej Koncert Noworoczny (Grażyna Brodzińska, Katarzyna Mackiewicz, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert, Rafał Siwek, Gary Guthman, Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Bassema Akiki); 8 marca, Królewski Koncert z okazji Dnia Kobiet. Na scenie teatru przy ul. Jagiellońskiej odbędzie się także premiera muzycznego spektaklu "Jak się kochamy w domu?" w reżyserii Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej.

Rozpoczęcie sezonu można uznać za wyjątkowo huczne, ponieważ na jego otwarcie wybrano operetkę "Wesoła Wdówka" w reżyserii Henryka Konwińskiego z Grażyną Brodzińską w roli tytułowej. To zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy, o której rękę zawzięcie walczy niemal każdy gentleman z okolicy. Pochodzący z operetki Franza Lehara utwór "Usta milczą, dusza śpiewa" zna chyba każdy. Co więcej, produkcja ta "będzie przedstawieniem dla dzisiejszych ludzi" (Henryk Konwiński), poprzez wydobycie z niej jak największej ilości współczesnych elementów i tematów.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z pokazu prasowego.


Obsada:
Baron Mirko Zeta Adam Kruszewski / Witold Żołądkiewicz
Walentyna Magdalena Stefaniak / Roksana Majchrowska
Hrabia Daniło Daniłowicz Oskar Jasiński / Leszek Świdziński
Hanna Glawari Grażyna Brodzińska / Magdalena Stefaniak
Camille de Rosillon Dawid Kwieciński / Szymon Rona
Wicehrabia Victore Cascada Szymon Rona / Michał Janicki
Raoul de St. Brioche Damian Wilma
Bogdanowicz Dariusz Jakubowski
Kromow Witold Żołądkiewicz / Michał Janicki
Pristicz Łukasz Wroński
Sylwiana Aleksandra Hofman
Olga Roksana Majchrowska
Praskowia Bożena Zawiślak-Dolny
Niegus Bogdan Desoń / Marek Siudym

Jeżeli także kochasz musicale i spektakle muzyczne, dołącz do grupy uMUSICALnieni!