Musicale wysysają krew i ratują życie – Moja Krew Twoja Krew 2018


Dorosły człowiek ma w swoim organizmie około 6 litrów krwi, a oddanie jej niewielkiej części potrzebującym nie dość, że ratuje życie, to jeszcze raduje Wasze serduszko. Ludzie przekazują krew nawet sześć razy w roku, ale ceni się, jeśli zdecydujecie się na to choć raz w ciągu 12 miesięcy. Oddajecie w dobre ręce jedną jednostkę krwi, czyli jedynie 450 ml, więc policzcie, jak Wam dużo zostaje. A i tak organizm to zregeneruje. Więc nie bądźcie pazerni i się podzielcie. Taką okazję daje akcja Moja Krew – Twoja Krew, której piąta edycja odbyła się 23 czerwca 2018 w Warszawie. W tym roku wydarzenie wspierało wielu muzyków i gwiazd polskiego musicalu, zachęcając koncertami do udziału w zbiórce krwi oraz pomagając w poszukiwaniu potencjalnych dawców szpiku.


Sama jestem jedną z tych osób, które krwi, ze względów zdrowotnych, oddać nie mogą, a jej potrzebowały. Zawsze jednak na tej akcji staram się być i zachęcać do udziału innych, bo jest to wydarzenie bez wątpienia godne promowania. Moja Krew – Twoja Krew powstało w 2013 roku. Rok wcześniej zmarła Julia Niewiadomska, jedna z młodych tancerek Teatru Buffo. Na wieść o jej chorobie rozpoczęto zbiórkę krwi, a artyści zdecydowali się zorganizować coroczną akcję charytatywną, by zdążyć z pomocą kolejnym potrzebującym. To nie jest smutne spotkanie – w tym dniu ma nam towarzyszyć radość, że małym czynem możemy pomóc innym. Starając się przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych dawców krwi lub szpiku przygotowano wiele atrakcji. Dla chcących zrelaksować się po oddaniu krwi oraz dla tych, którzy przybyli na miejsce, by promować akcję, na scenie teatru przez cały dzień odbywają się koncerty artystów wspierających ideę. 
Moja krew twoja krew
W tym roku na scenie zaprezentowały się takie osoby, jak Kasia Popowska, Ania Szarmach, Mery Spolsky, Pono i Zipera. Oprócz tego pojawiły się musicalowe klimaty, czyli występ Autorskiej Szkoły Musicalowej oraz finałowy koncert artystów Teatru Buffo. Mi udało się za to trafić na Koncert Gwiazd Polskich Musicali, czyli to, co tygryski Wybredniaki lubią najbardziej. Przez godzinę mogliśmy słuchać utworów znanych nam z musicali lub filmów muzycznych w wykonaniu niesamowicie zdolnych ludzi przywdziewających koszulki promujące akcję MKTK. Pojawiły się utwory z takich spektakli jak Upiór w Operze, Charlie i Fabryka Czekolady, Jesus Christ Superstar, Aladyn czy Metro, a na scenie, przy pięknej grze świateł, wystąpili Kaja Mianowana, Weronika Bochat, Katarzyna Walczak, Daria Domitrz, Monika Rygasiewicz, Zofia Nowakowska, Edyta Krzemień, Malwina Kusior, Anna Frankowska, Mariola Napieralska, Justyna Bojczuk, Damian Aleksander, Jan Bzdawka, Maciej Pawlak, Sebastian Machalski, Marcin Franc, Wojciech Paszkowski, Jerzy Grzechnik, Dominik Ochociński i Antek Scardina.


Dla fanów musicali z pewnością był to pełen wrażeń koncert. Oprócz celu, jaki za sobą niósł, pozwolił na chwilę wytchnienia i zachwytu nad sztuką; dał możliwość obserwowania muzycznych ulubieńców lub też poznania całkiem nowych twarzy; zmieniał duety w trio (UwO); pokazał utwory, które zazwyczaj widzimy jedynie w konkretnym kontekście, scenografii i w towarzystwie większego zespołu i nie mieliśmy pewności, czy da się je wykonać po prostu stojąc samotnie z mikrofonem w dłoni (JChS). O talencie prezentujących swoje głosy i aktorstwo artystów świadczyły również głośne owacje i moje piski, które kończyły każdy występ.Pamiętajcie, że oddanie krwi nie boli, a dostaniecie za to czekoladę i będziecie szczęśliwi, że uratowaliście komuś życie. To samo tyczy się zapisu do bazy potencjalnych dawców szpiku. Akcja Moja Krew – Twoja Krew pomaga, byście bez problemu, w dobrych humorach, poświęcili kilka minut, by przedłużyć czyjeś życie o lata.

Nie przegap kolejnych tekstów, polub Wybredną Marudę na Facebooku

 Jeśli też kochasz musicale, dołącz do grupy uMUSICALnieni
uMUSICALnieni - miłośnicy musicali
Grupa na Facebooku · 399 członków
Dołącz do grupy
uMUSICALnieni Grupa miłośników musicali. Co w musicalach piszczy? Gdzie grają musicale? Gdzie piszą o musicalach? Jakie musicale warto obejrzeć? Za c...