Nowa, mordercza Plotkara, czyli KTOŚ Z NAS KŁAMIE + Podobne seriale i teen dramy, które warto zobaczyć

ktoś z nas kłamie podobne filmy i seriale recenzja

Plotkara dołącza do Klubu Winowajców w serialu na podstawie książki Karen M. McManus "Jedno z nas kłamie".

W 2021 roku stacja Peacock wyprodukowała serial One of us is lying na podstawie książki młodzieżowej autorstwa Karen M. McManus pod tym samym tytułem. W Polsce pierwszy tom serii został wydany w 2018 roku przez Wydawnictwo Prószyński Media jako Jedno z nas kłamie, po pojawieniu się adaptacji 1 marca 2022 otrzymaliśmy od Wydawnictwa Zysk i S-ka wznowienie z serialową okładką i ze zmienionym, dopasowanym do ekranizacji tytułem Ktoś z nas kłamie. W lutym tego roku serial pojawił się na Netflix i to właśnie wtedy stał się hitem.

Ktoś z nas kłamie – o czym jest serial? Czy warto zobaczyć?

Ktoś z nas kłamie to dość typowa teen drama skupiająca się na problemach nastolatków, romansach, zdradach, intrygach – jednak z morderczym plot twistem. Czwórka naszych głównych bohaterów, ich charaktery i "różnorodność", powielają stereotypy z każdej szkolnej produkcji Netfliksa i powieści young adult: Bronwyn (Marianly Tejada) to nieskażona złą opinią prymuska, Cooper (Chibuikem Uche) jest sportowcem z wrodzonym talentem, Addy (Annalisa Cochrane), blond piękność umawiająca się z najpopularniejszymi i Nate (Cooper van Grootel), badboy i diler. Każda z tych osób jednak ukrywa pewną tajemnicę, a o skazach w ich reputacji wie jedynie Simon (Mark McKenna), szkolny outsider prowadzący aplikację About That i za jej pomocą zdradzający sekrety wszystkich uczniów – czym przyczynia się do antypatii ze strony całego środowiska. Gdy pewnego dnia ta piątka trafia do szkolnej kozy, dochodzi do tragedii. Ktoś podrzuca Simonowi olejek arachidowy, na który jest uczulony oraz ukrywa wszystkie EpiPeny, które mogłyby go uratować. Mimo że żaden z czwórki uczniów będących w tym czasie w jednej sali z ofiarą nie przyznaje się do winy, policja wszczyna śledztwo zakładając, że jedno z nich kłamie.

ktoś z nas kłamie netflix podobne filmy i seriale recenzja

Ktoś z nas kłamie – kiedy 2 sezon? Co wydarzy się w drugim sezonie?

Ostatni odcinek serialu zakończono cliffhangerem otwierając sobie tym samym możliwość nakręcenia kontynuacji. Nie jest to jednak bezpodstawne założenie, ponieważ seria książek Karen M. McManus na podstawie których powstała ta produkcja, składa się z trzech tomów – w Polsce dostępny jest jeszcze tom drugi, Dwoje dochowa tajemnicy. Twórcy serialu zdecydowali się jednak zmienić kilka szczegółów przenosząc powieść na ekran (zmieniono chociażby zakończenie); jeżeli jednak chcielibyście sprawdzić, czego możecie spodziewać się w drugim sezonie serialu, warto sięgnąć po kontynuację papierowego pierwowzoru. Na razie data emisji drugiego sezonu One of Us is Lying nie jest znana.

Co oglądać po Ktoś z nas kłamie – Sprawdź podobne seriale i teen dramy

Ktoś z nas kłamie to ten typ nieco naiwnego, często opartego na zbiegach okoliczności i w dużej mierze mało prawdopodobnego serialu, jednak przy tym niezwykle angażującego. Twórcy zmyślnie budują konstrukcję każdego odcinka w taki sposób, by podsuwać nam coraz to nowych podejrzanych, by wyjawiać brudne tajemnice najbardziej niewinnych i w ostatnich sekundach zostawiając nas w niepewności, która automatycznie przynosi chęć włączenia kolejnego epizodu. Jeżeli pokochaliście klimat takich seriali jak Riverdale, Szkoła dla Elity, Plotkara, Pretty Little Liars, Sposób na morderstwo czy filmu Klub Winowajców, to One of Us is Lying ma szansę się Wam spodobać. Jeżeli poszukujecie kolejnych, mniej popularnych tytułów w podobnym klimacie, mogę polecić wam seriale Control Z lub Twisted.

ktoś z nas kłamie netflix podobne filmy i seriale recenzja

ZOBACZ TAKŻE: