Wasze ulubione teksty i filmy z 2021 roku + szablony do popkulturowej organizacji na 2022 do pobrania

Nie zaglądam do swoich statystyk zbyt często, jednak zdarza mi się to robić na koniec roku. Lubię wtedy dostrzegać różnego rodzaju tendencje, czy to spadkowe, czy wzrostowe. Pisałam więcej czy mniej, niż w zeszłym roku i z czego to wynika? Królowały materiały o książkach czy filmach i serialach? I co Wam spodobało się w danym roku najbardziej? Zapraszam więc na krótki przegląd moich blogowych tekstów i youtubowych filmów, które najchętniej odwiedzaliście w ciągu mijających 12 miesięcy.


OGÓLNIE BARDUGO ZAWSZE I WSZĘDZIE, RAZEM Z BENEM BARNESEM

Leigh Bardugo stała się stanowczo Królową moich social mediów w 2021 roku. W sumie się nie dziwię, sama mam do jej twórczości ogromny sentyment, a przecież nie tak dawno otrzymaliśmy pierwszy sezon wyczekiwanego przez tłumy serialu na podstawie jej książek, Shadow and Bone. Na ten temat powstało bardzo wiele materiałów: zaczęło się od analizowania trailera serialu, potem przyszedł czas na omówienie każdego odcinka Cień i Kość, polecenie książek podobnych klimatem, a nawet na rozpracowanie ukrytych w tej produkcji easter eggów. Jednak największym powodzeniem cieszyło przeanalizowanie, jak czytać książki Leigh Bardugo: w jakiej kolejności, by uniknąć spoilerów, które jej serie są ze sobą powiązane, oraz co należy przeczytać przed obejrzeniem serialu. Taki materiał pojawił się zarówno na blogu, w wersji tekstowej, jak i na kanale YouTube.

leigh bardugo shadow and bone

HEJT SIĘ KLIKA, CZYLI WSZYSTKO CO ZŁE JEST CACY

Jakoś tak to nasze społeczeństwo jest zbudowane, że uwielbia krytykę i dramy i w takich miejscach pojawia się znacznie częściej i szybciej, niż w tych pełnych optymizmu. A mnie się czepiają, że jestem wybredna i marudna :) W mijającym roku dużym powodzeniem cieszyły się materiały właśnie związane z moim negatywnym odbiorem danego dzieła popkultury, czy chociażby z tytułem o takim wydźwięku. Jest to więc film o najgorszych książkach roku 2020, o najlepszych i najgorszych książek półrocza, ale też analiza serialu Control Z, który jest jak 10 innych produkcji. 

REKOMENDACJE I POLECAJKI KSIĄŻKOWE

Ku mojej uciesze okazało się, że równie chętnie zaglądacie do materiałów typu "jeśli lubisz x, przeczytaj y" i ufacie moim poleceniom. Często odwiedzaliście materiały z moimi ulubionymi trylogiami fantasy, z książkami podobnymi do seriali Netflix, czy z książkami idealnymi dla fanów serialu Loki. Przy okazji przypominam także, że na instagramie działa akcja #MarudaPoleca – osobom, które czytają lub oglądają coś z moich poleceń, wysyłam drobne niespodzianki. Więcej informacji w tym poście.

TAKIE INNE RÓŻNE

W 2021 roku często szukaliście też informacji na temat testowanego przeze mnie czytnika InkBook Calypso Plus, sprawdzaliście daty premier najbardziej wyczekiwanych ekranizacji książek oraz próbowaliście odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Paxton czy Ben? 

zapisanie przeczytanych książek

Żeby także dobrze podsumować rok 2021 oraz popkulturowo zaplanować kolejny, zajrzyj do wyróżnionych relacji "templates" na moim instagramie i skorzystaj z szablonów do uzupełniania: wklej okładki książek, które chcesz przeczytać (To Be Read) i plakaty filmów czy seriali do obejrzenia (To Be Watch), notuj te już pochłonięte, pisz krótkie recenzje, rób comiesięczne podsumowania! Szablony do screenowania prosto z ig lub całoroczny plik to pobrania tutaj.